Farby Niska Migracja

Opis produktu

Oprócz spełnienia wymogów estetycznych i handlowych, opakowania do żywności, kosmetyków i farmaceutyków mają również szczególne zadanie ochrony produktów przed wpływami zewnętrznymi. Minimalizowanie przenikania składników z materiału opakowaniowego do produktów ma kluczowe znaczenie. Jako dostawca specjalistyczny, firma RUCO po latach badań, opracował farby drukarskie o niskim wskaźniku migracji (LM), aby zaspokoić potrzeby przemysłu opakowaniowego.

Jakie znaczenie mają słowa "migracja" i "niska migracja"?

Migracja to ruch składników materialnych z materiału opakowaniowego do produktu w nim zawartego. Rozróżnia się dwa typy migracji:

• Penetracja: Składnik migruje z zewnętrznej powierzchni opakowania przez opakowanie do produktu.

• Set-off: farba drukarska ustawia się na powierzchni kontaktu z żywnością, gdy znajduje się w stosie lub na szpuli.

"Niska migracja" oznacza, że ​​tylko te surowce są używane, które mają minimalny poziom migracji lub nie migrują w ogóle w normalnych warunkach przetwarzania, przechowywania i warunkach stosowania. Jest to szczególnie ważne w przypadku dekoracji opakowań do żywności.

Faraba do Sitoduku UV 905 LM
Sitodruk UV 905 LM
Farba Drukarska

Seria niskomigracyjna stworzona z myślą o druku rotacyjnym na etykietach. Zgodna z ordynacją szwajcarską oraz z "Wytycznymi Nestlé w sprawie farb opakowaniowych.

Farba do Sitodruku UV 945
Sitodruk UV 945 MA
Farba Drukarska

Uniwersalna seria niskomigracyjna do zadrukowywania powierzchni plastikowych. Następca serii 985 UV. Spełnia wymogi ordynacji szwajcarskiej. Produkt opracowany z myślą o nadrukach "delikatnych" np. na dziecięce butelki.

Farba do Sitodruku UV 965
Sitodruk UV 965 MA
Farba Drukarska

Seria niskomigracyjna przeznaczona do druku rotacyjnego. Spełnia wymogi ordynacji szwajcarskiej. Nie zawiera baru. Bardzo reaktywna nawet przy wysokich prędkościach maszyn do 60 m / min. Niska lepkość, do uniwersalnego zastosowania na szerokiej gamie podłoży.

 
Farba do sitodruku UV 955 LED
Sitodruk 955 LED-LM
Farba Drukarska

Innowacyjna, niskomigracyjna seria przeznaczona do druku na opakowaniach plastikowych z naciskiem na tuby. Możliwość utwardzania światłem LED oraz UV. Zgodna z ordynacją szwajcarską oraz z "Wytycznymi Nestlé w sprawie farb opakowaniowych".

Farba UVFX LM
Flexo UVFX LM
Farba Drukarska

Toys Free from phthaletes, halogens and BPA as well as cyclohexanone, butyl glycolate and aromatic solvents Compliant with the current Toy Safety Directive Corresponds common industrial standards an the EuPIA...

Farba do sitodruku UV 085 LM
Suchy Offset UV 085 LM
Farba Drukarska

Niskomigracyjna seria przeznaczona do suchego offsetu. Zgodna z certyfikatem Nestle.