Farba do Sitodruku 937 LED

937LED

Przeznaczenie:

 • Dekoracje na szkle

Charakterystyka:

 • Farba 2-składnikowa. Zapewnia wysoki połysk. Odporna na wodę, ścieranie, zadrapania oraz mycie w zmywarce. Wysokie krycie.
  Więcej szczegółów: patrz instrukcja techniczna

Podłoża:

 • Szkło, Ceramika

Dostępne kolory:

 • Kolory bazowe, CMYK, Biała kryjąca, Czarna kryjąca.

Opis:

  Farba 937-LED jest nowatorskim produktem w palecie farb sitodrukowych UV. Klasyczny sposób utwardzania lampami rtęciowymi lub rtęciowo-żelazowymi został zastąpiony utwardzaniem za pomocą lamp LED. System taki daje użytkownikom wiele dodatkowych zalet i możliwości, a przede wszystkim oszczędności wynikających z ilości energii potrzebnej do utwardzenia nadruku.

  Klasyczne lampy zużywały zazwyczaj około 150-200 W/cm podczas gdy lamy LED potrzebują najczęściej mocy 8-12 W/cm. LED’y 8-mio watowe stosuje się przy druku wielokolorowym, 12-to watowe przy nadrukach jednego koloru kiedy potrzebna jest większa moc. Kolejną zaletą jest to, że lampa LED nie stanowi jednej całości ale składa się z kliku segmentów (czipów). W przypadku awarii lampy rtęciowej należało ją wymienić, a średni koszt lampy to co najmniej 1-2 tys. złotych, w systemie LED wymieniamy tylko jeden, wadliwy element.

  Konstrukcja farby RUCO 937-LED pozwala na stosowanie jej zarówno w maszynach wyposażonych w klasyczny system, oparty na lampach rtęciowych, jak i w maszynach z systemem LED.

  Konwencjonalne farby sitodrukowe UV wymagały najczęściej zastosowania lamp emitujących światło o długości około 365 nm, farby LED utwardzają się w świetle 395 nm. Teoretycznie, stosowanie farby 937-LED w konwencjonalnym systemie może stanowić problem, jednakże farba zawiera taką kompozycję fotoinicjatorów, która umożliwia skuteczne utwardzanie w obydwu stosowanych obecnie systemach. To kolejna zaleta, która umożliwia dotychczasowym użytkownikom lamp rtęciowych bezproblemowe przejście na nowy system LED.

Inne serie farb do sitodruku:

Farba serii 955LED do sitodruku
Sitodruk 955 LED
Farba Drukarska

Innowacyjna, niskomigracyjna seria przeznaczona głównie pod zadrukowywanie plastikowych tub. Możliwość utwardzania światłem LED oraz UV. Dostępna w sprzedaży w I kwartale 2018.

Farba serii 110GE do sitodruku
Sitodruk 110-GE
Farba Drukarska

Farba 1C/2C przeznaczona do druku na szkle, metalach oraz ceramice. Zdatna do użytku tampodrukowego. Odporna na działania mechaniczne oraz chemiczne. Użycie pieca przy 180°C przez 20 min. zapewnia doskonałą przyczepność zaraz po suszeniu.

Farba serii 10-KK Do sitodruku
Sitodruk 10-KK
Farba Drukarska

Dwukomponentowa (2C) farba przeznaczona do druku na szkle oraz plastikach techniką sitodruku rozpuszczalnikowego. Odporna na działania mechaniczne oraz chemiczne.